Соціально-патріотичний проект «Пам`ять»
Проект спрямований на побудову і відкриття пам’ятного знаку вчителям і учням, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни.
Патріотичне і громадянське виховання займало і займатиме чільне місце в системі виховної роботи. Юне покоління повинно усвідомлювати, що воно живе не лише сьогоднішнім днем, а й повинно знати, шанувати і гордитись історією держави, свого краю, міста, школи, щоб не розривався зв`язок поколінь. Історія школи №11 (нині-колегіум №11) багата героїчними сторінками, які вписали вчителі та учні в роки Великої Вітчизняної війни, в страшні лихоліття 1941-1945 рр., про які треба знати і пам`ятати. Сьогоднішнє покоління школярів має змогу ознайомитись з подвигом учениці школи, Героя Радянського Союзу Олени Білевич та її друзів – членів підпільної організації «Юні патріоти». Про це розповідають матеріали Зразкового музею «Історія школи», про це свідчать меморіальні дошки, встановлені на будівлі довоєнної школи. Але багато учнів воювали на фронтах війни, боролись у партизанських загонах. Багато з них зробили крок у безсмертя і не повернулись у рідний Чернігів.
Мета і завдання проекту
- Об`єднати всі покоління учнів школи (нині колегіуму), його педагогічних працівників у прагненні увіковічнити пам`ять про загиблих учителів і учнів у Великій Вітчизняній війні.
- Організувати дитячий та педагогічний колектив колегіуму на підготовку до 65-річчя Великої Перемоги.
- Забезпечити підтримку та допомогу ветеранам і учасникам Великої Вітчизняної війни, які проживають у мікрорайоні колегіуму.
- Дослідити долі учнів і вчителів, які пройшли через горнило війни та часи окупації міста.
- Уточнити списки загиблих, закінчити збір матеріалів про випускників 1940, 1941 років.
- Підготувати документальний, інформаційний та ілюстративний матеріал для оформлення нового розділу в музеї «Історія школи».
- Підняти питання про встановлення на території колегіуму пам’ятного знаку про учнів і вчителів, які загинули в роки війни.
- Провести в мікрорайоні колегіуму серед випускників усіх поколінь, батьків, громадськості інформаційну, пропагандистку роботу з метою залучення їх до участі в установлені пам’ятного знаку.
Відкриття пам’ятного знаку вчителям та учням, які загинули в роки
Великої Вітчизняної війни відбулось 7 травня 2010р.