Вівторок, 19.03.2024, 12:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернігівський колегіум № 11

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2018-2019 навчальний рік

ВІВАТ ІНТЕЛЕКТ 2019

     14 травня 2019 року відбулись урочисті привітання переможців олімпіад, конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та інтелектуальних конкурсів  на святі «Віват, Інтелект!»

     Слова вдячності висловили учителям, які готували майбутніх науковців та допомогли їм здобути перемогу, батькам – за психологічну підтримку. нкурсів  на святі «Віват, Інтелект!»

     Тяга до пізнання, ініціатива і наполегливість має винагороджуватися! Обдарованих учнів нагороджено медалями «Віват, Інтелект – 2019», дипломами та пам’ятними подарунками.

     Усього вручено 49 медалей, дипломів переможців олімпіад – 47, дипломів переможців конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України – 10, дипломів переможців інтелектуальних конкурсів – 119.

     Кузьменко Альона, переможець Всеукраїнського етапу предметної олімпіади з географії, Богатирьова Марія, переможець Всеукраїнського етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, Василенко Дарія, переможець Всеукраїнського етапу конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося, брати мої…», зустрічалися з головою Чернігівської обласної адміністрації Мисником Олександром Петровичем на святі для обдарованих учнів, де були нагороджені пам’ятними подарунками та стипендіями.

     Усіх цих учнів об'єднує колегіум та знання, які вони здобули завдяки своїм учителям, підтримці адміністрації закладу та батькам. Ще раз підтвердили високий рівень підготовки в Чернігівському колегіумі №11.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «САЛА РОЗУМУ»

     7 травня 2019 року в Чернігівському колегіумі №11 відбулася інтелектуальна гра «Сила розуму». Змагалися вісім команд: 9-А, 9-Б, 9-В, 9-Г, 10-А, 10-Б, 10-В класів та збірна 8-класників.

     Учасники демонстрували загальну ерудицію, миттєву концентрацію думок, уміння логічно мислити та працювати в команді. Пошуки відповідей на цікаві питання дали можливість проявити і випробувати власний інтелект, увагу, зосередженість в цілом.

     За результатами гри перемогу виборола команда 10-В класу, друге місце посіла команда 9-Г класу, трете місце здобула команда 9-В класу. Переможці отримали грамоти та перехідний кубок переможця – сову. Гравці отримали масу вражень та позитивних емоцій.

     

     

    

Lions Quest збирає друзів

     6 квітня 2019 року вчителі колегіуму брали участь у форумі «Lions Quest збирає друзів», на якому змогли обмінятися досвідом щодо впровадження соціально-емоційного навчання за даною програмою, взяти участь у роботі майстерень: ефективне керівництво, позитивне середовище, виховні години (уроки Lions Quest), партнерство з родинами.

     Кравченко Л.І., заступник директора з навчально-виховної роботи, презентувала роботу колегіуму, а саме: адміністративний супровід упровадження програми Lions Quest.

ПАРТНЕРСТВО – ЗАПОРУКА УСПІХУ КОЖНОГО

Кравченко Л.І.,

заступник директора

з навчально-виховної роботи

      Кожен сучасний освітній заклад, як і кожен учитель зокрема, постійно працює над покращенням умов для навчання. Наше завдання на сьогодні – виховати перспективну молодь, яка зможе достойно розбудовувати нашу країну і при цьому збереже історичну, культурну та духовну спадщину свого народу.

     В основі педагогіки партнерства – спілкування, взаємодія та співпраця між учнями, учителями, батьками. Саме вони об’єднанні спільними цілями та прагненнями, є добровільними, зацікавленими, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.

     Педагогіка партнерства, орієнтація на учня, виховання на цінностях – саме ці складові концепції Нової української школи спрямовані на те, щоб побудувати довіру між школою, дітьми, батьками та суспільством.

     Нашому колегіуму пощастило бути учасниками програми  Lions Quest, яка допомагає молоді навчитися контролювати свої емоції, що допоможуть вести здоровий спосіб життя.

     Будь-яка робота в закладі загальної середньої освіти – це спланована професійна діяльність адміністрації, адже саме вона проводить супровід усіх найкращих починань.

     На базі колегіуму був проведений курс «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття» (провела Людмила Курбакова). Робота була спланована так, що впродовж шести днів знання здобули 95% педагогічного колективу. Проте найголовніше, що першими цей курс пройшли всі адміністратори колегіуму, адже розуміємо: правильно спланувати роботу, надати методичну та психологічну допомогу вчителю можна лише тоді, коли сам компетентний. Тобто як директор колегіуму, так і заступники надають максимально повне роз’яснення щодо Lions Quest,  кожному працівникові та члену Батьківської ради, шукають способи додаткового заохочення вчителів, що розпочинають працювати за програмою.

     У рамках цього курсу проведено ряд заходів:

  1. На засіданні науково-методичної ради розглянули питання «Компетенції XXI сторіччя: підготовка до досягнення успіху у ХХІ столітті», «Цінності розвитку», «Соціально-емоційне навчання та партнерство школа-сім’я-спільнота».
  2. Проведено психолого-педагогічний семінар «Фактори ризику і захисні фактори: сприяння профілактиці, спрямованій на сильні якості».
  3. На засіданнях методичних комісій розглянули підручники, запропоновані програмою  Lions Quest, а також відпрацювали питання «Компоненти Lions Quest», «Види діяльності. Їхні складові частини».
  4. На засіданні школи молодого вчителя розглянули питання «Соціально-емоційне навчання: основи успіху в колегіумі та в житті», «Соціально-емоційне навчання та формування характеру».
  5. Проведено ряд інструктивно-методичних нарад щодо поточних питань впровадження.
  6. Ініціативна творча група вчителів до засідання педагогічної ради підготувала матеріал та ознайомила колектив із тим, як навчати молодь контролювати свої емоції, приймати відповідні рішення, визначати позитивні цілі, які допоможуть вести здоровий спосіб життя.

     Нам пощастило в тому, що курс «Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття» пройшли майже всі вчителі колегіуму – і педагогічні працівники на уроці все це намагаються впроваджувати у свою роботу (цікаві моменти завжди можна використати на будь-якому уроці). Учителі використовують резерви, закладені в особистості учнів, створюють на уроках особливий психологічний мікроклімат, що допомагає у вивчені предмету.

     Усі ми працюємо над тим, щоб у колегіумі, а також у кожному класі зокрема, була дружня атмосфера, у якій змогли б зростати здорові, всебічно розвинені юнаки і дівчата.

    На сьогодні в нашому колегіумі 51 клас. Класні керівники створили власний план дій задля впровадження програми Lions Quest, проводять відповідні години спілкування, тренінги, ділові ігри, відвідують зі своїми вихованцями музеї, театри, виставки, різноманітні екскурсії тощо.

     Проте для того, щоб зробити суттєвий аналіз даної роботи проконтролювати, чи вона дає дієвий результат, адміністрація колегіуму визначила опорні класи на 5-8-х паралелях.

     Саме ці класні керівники працюють із відповідними посібниками: «Загальний методичний посібник», «Партнерство з родинами», «Навички підлітків».

     Учні ж, у свою чергу, працюють із журналом «Проводимо час разом», завдяки чому розглядають питання типу: «Наші цінності», «Як досягти успіху», «Дар слухати», «Що таке дружба?» тощо.

     Ми розуміємо, що педагогіка партнерства передбачає роботу трьох складових: учителів, учнів та батьків.

     Адміністрація колегіуму на засіданні Батьківської ради колегіуму домовилася про підтримку впровадження Lions Quest з боку батьківської спільноти. Для цього проводимо відповідні зустрічі з батьками, на яких напрацьовуємо механізм вирішення найбільш важливих проблем за методикою Lions Quest, узгоджуємо цілі, очікування та плани. Таким чином намагаємося всі разом  підтримувати позитивне освітнє середовища.

     Адміністрацією безпосередньо були проведені бесіди з персоналом колегіуму (охороною, їдальнею, медпунктом, технічками) з ненасильницького спілкування, емоційного самоконтролю, створення позитивного настрою тощо.

     Проте програма Lions Quest не закінчується в стінах колегіуму. Оскільки наші учні – майбутнє нації, нам необхідно навчити їх використовувати набуті знання в реальному житті. Тому колегіїсти беруть участь у різних заходах: створюють гасла, плакати, малюнки, класні куточки, у нас є шкільна газета «Голос колегіуму», багато  традиції, учні слідкують за благоустроєм нашого освітнього закладу.

     Оскільки програма Lions Quest передбачає волонтерську діяльність, можемо з гордістю сказати, що ця робота в колегіумі велася ще за довго до цього. І тепер ми продовжуємо зберігати ці традиції. Наші учні двічі на рік (напередодні свят Святого Миколи та Великодня) відвідують Чернігівський обласний онкологічний диспансер (дитяче відділення), «Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей», готують подарунки учасникам ООС, відвідують поранених у військовому шпиталі, неодноразово записували різні відеоролики «Україна єдина», «Ми за мир», «Добрий ранок, Україно!», «Місто моє є Чернігів» тощо.

     Отже, адміністрація колегіуму передбачає, що за допомогою практичних вправ разом із нашими колегами створимо спільне бачення якісно нового рівня роботи нашого закладу освіти. Надалі особливу увагу будемо приділяти розвитку потенціалу колегіуму з акцентом на співпрацю та побудову партнерських відносин із зацікавленими людьми на всіх рівнях, бо педагогіка партнерства –  це успіх кожного, успіх команди: адміністрації, учителя, учня, батьків. І взагалі, девіз колегіуму: «Навчити сьогодні, як бути успішним завтра». У цьому нам допомагає програма Lions Quest.

     

     

 

Вшанування пам’яті В.Сухомлинського

(100-річчя від дня народження)

Дати дітям радість праці,

радість успіху у навчанні,

збудити в їхніх серцях почуття гордості,

власної гідності — це перша заповідь виховання.

В.Сухомлинський

   У Чернігівському колегіумі №11 упродовж вересня – листопада 2018 року проведені заходи щодо вшанування пам’яті відомого українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського.

  • Засідання школи молодого вчителя «Серце віддаю дітям».
  • Конференція для вчителів початкових класів. «Впровадження ідей В.О.Сухомлинського в освітній процес».
  • Години спілкування:
    • «Людина починається з добра» (8-і класи),
    • «Людина любов і добра» (11-і класи),
    • «Учитель добра  краси» (5-7і класи),
  • Перекази текстів:
    • «Педагогіка милосердя» (11-і класи), за оповіданням В. Сухомлинського
    • «Материнська любов – найсвятіша» (8-і класи).
  • Навчальні диктанти:
    • «Мова – духовне надбання народу»  (За В. Сухомлинським; 9-і класи);
    • «Багаторічний досвід виховання» (За В. Сухомлинським; 10-і класи).

  • Виставка книжок у бібліотеці колегіуму «Педагог із великої літери».

  • Засідання наукового товариства учнів колегіуму «Інтелект», приурочене пам’яті В.О.Сухомлинського.

     ​​​​​​​

Тренінг за програмою Lions Clubs International Foundation

«Соціальні та емоційні компетентності XXI століття»

«Lions Quest» допомагає молоді навчитися контролювати свої емоції,

приймати відповідальні рішення,

визначати позитивні цілі,

які допоможуть вести здоровий спосіб життя.

     З 16 жовтня по 23 жовтня  2018 року на базі Чернігівського колегіуму №11 для адміністрації та учителів проводився тренінг за програмою Lions Clubs International Foundation «Соціальні та емоційні компетентності XXI століття».

     Учасники заходу практично навчалися використовувати програму «Lions Quest» для створення і підтримки освітнього середовища, у центрі якого – стосунки; взяємопрацювати з батьками та суспільством у процесі соціального, емоційного та академічного навчання; виховувати в учнів соціальні, емоційні та академічні навички за допомогою уроків і методичних рекомендацій даної програми.

     Упродовж тренінгу адміністрація та учителі колегіуму проводили самоаналіз, визначали власні сильні сторони, потреби і цінності, навчалися розрізняти емоції, формувати вміння контролювати емоції, управляти стресом, мотивувати себе і учнів; навчалися обговорювати і вирішувати конфлікти, знаходити вихід із будь-якого становища, і надавати дієву допомогу.

     Педагогічний колектив колегіуму №11 показав високий професіоналізм, здатність до самоорганізації, самостійного дослідження, роботи в парах, групах.

     

     

     

          

     

     

 

     

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Чернігівський колегіум №11© 2024