Субота, 27.04.2024, 08:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернігівський колегіум № 11

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2021-2022 навчальний рік (1 частина)

Вишиванка – символ єднання українців!

   У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
   Особливе значення День вишиванки має саме 2022 року - тоді, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 19 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ. Кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів. Перемога в єднанні!

ДЕНЬ ЄВРОПИ

Куточків різних на Землі багато.
Європа серед них - найкраща нам усім,
Бо саме тут нас народила мати.
Європа – наш великий спільний дім!

   Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами.
   Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
   Відзначаючи цей день, ми вкотре підтверджуємо своє прагнення стати частиною європейської спільноти. Ми демонструємо, що бути повноправним членом Євросоюзу – це не тільки державна політика, а щире бажання українців. І цей вибір є вільним і усвідомленим!

ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО (1939-1945)

   Пам’ять про подвиг героїв непідвладна часу. У ці травневі дні в кожному з нас воєдино зливаються почуття болю, безмежної радості та гордості за власний народ.
   Ми пишаємося славою тих, хто приніс очікуваний мир та схиляємо голови перед пам’яттю полеглих. Низький уклін ветеранам, які прийняли серйозний виклик, показали всьому світу мужність, витримку та врешті-решт здобули велику перемогу!
   Нині українцям знову доводиться захищати свою Батьківщину, сьогодні героями стають вже онуки та правнуки тих, хто в далекому 1945 сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю.
   Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати! Ні – війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!
   Ми пам'ятаємо свою історію. І вже зовсім скоро напишемо нові сторінки, які народжуються сьогодні у жорстокій справедливій війні. І буде у нас ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ!!!

День Святого Валентина

     14 лютого закохані у всьому світі відзначають День Святого Валентина. День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

     Щороку в Чернігівському колегіумі №11 святкується День Святого Валентина. З самого ранку учнівське самоврядування зустрічало вчителів та колегіїстів валентинками та цукерками. У холі колегіуму була облаштована яскрава фотозона, де всі охочі могли зробити світлину на пам'ять .

       Упродовж дня в колегіумі панувала атмосфера любові, на це надихала музика та святковий настрій всього колективу. Усі охочі могли відправити свої валентинки за допомогою «пошти кохання», а Амурчики із задоволенням  доставляли  листівки до своїх адресатів.

Тож бажаємо всім щирого кохання, взаємного почуття закоханості, добра і віри. Будьте щасливі!!!

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння здобувача освіти орієнтуватись у величезному потоці юридичної інформації, що постійно оновлюється. З метою правової освіти колегіїстів, ознайомлення з міжнародними нормативно-правовими актами з питань прав людини, з нагоди 73-ї річниці проголошення ООН Загальної Декларації прав людини, з 25.11 по 23.12.2021р. у Чернігівському колегіумі №11 було проведено місячник правових знань під гаслом «Ти – людина, значить, маєш права…».

У межах місячника були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини та дотримання національних і загальнолюдських моральних принципів. Створено книжкові тематичні виставки «Конституція України – гарант прав та свобод українців», «Конвенція ООН про права дитини», «Міжнародний захист прав людини», «Що треба знати про право і закон», «Ти знаєш, що ти людина…» та ін.

Були проведені   заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина та набуття навичок в їх застосуванні, зокрема:

- загальноколегіумний онлайн-урок «Права людини» з нагоди 73-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини;

- бесіда-застереження «Зупини насильство – захисти себе!»

- інформаційний дайджест «9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією»;

- години спілкування: «Я маю право…», перегляд мультфільмів «День захисту прав людини», інтерактивний тренінг «Дерево прав» (1-4 класи);

- зустріч-знайомство з інспектором з ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області  Лобановою М.В.  на тему «Правова відповідальність учнів» (1 - 4 класи)

- конференції та години спілкування «Вміння знаходити себе в суспільстві», «Діти мають знати свої права», «Я – громадянин і патріот своєї держави», «Свобода та особиста недоторканість громадян», «Без правової культури немає правової держави», «Непорушність прав  і свобод громадян України», (5-11 класи);

- Конференція «Демократичне суспільство та його цінності» (10 – 11 класи);

- круглий стіл «Україна – територія свободи» (учні 10-х класів);

- перегляд відеофільмів із циклу «Мої права»;

- уроки правової грамотності для учнів 6-9 класів «Ці права належать мені, як дитині» (лекторська група з учнів 9-х класів)

- інформаційні хвилинки «Подорож до країни прав дитини» для 1-4 класів (лекторська група 9-Г класу під керівництвом вчителя правознавства Кудлай Л.П.)

-бесіди для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі «Стежинками прав дітей»;

- зустріч учнів з регіональним координатором Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Лепехою А.Г. та регіональним представником Жмакою І.М. (6-7, 9 – 10 класи)

- круглий стіл «Право на освіту та його соціальні гарантії» за участю народного депутата України Геращенко Ірини Володимирівни, учнівського самоврядування та адміністрації колегіуму.

- практичне заняття «Поводження з вибухонебезпечними предметами» за участю начальника відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Чернігівській області, майора поліції Огненко О.В., працівників відділу вибухотехнічної та кінологічної служб (учні 7-х класів);

- «Питання працевлаштування неповнолітніх» - тренінг для учнів 10-11 класів (Центр професійної орієнтації);

- «Правовий калейдоскоп» для учнів 9 – 10 класів (проведений студентами юридичного факультету НУ «Чернігівська політехніка»)

          Усі проведені заходи мали на меті підвищити правову культуру дітей, стимулювати  в них бажання реалізувати свої права, необхідність виконувати обов’язки, виховувати повагу до Законів України та прав інших людей.

 

Свято наближається

      Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Чекаючи  на свято ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.

    Напередодні свята в колегіумі панувала справжня казкова атмосфера та радісний святковий настрій -  чарівна новорічна  ялинка сяяла різнобарвними вогниками, прикрашений сніжинками, витинанками та святковими газетами, новорічними піснями колегіїстів та педагогічний колектив  зустрічав шкільний хол. Усі з нетерпінням чекали, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, символом року – Тигром, подарунками, та з веселими запальними піснями під гітару, хороводом навколо красуні-ялинки. Усі отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій.

     Нехай у новому році збудеться все задумане, а 2022 стане таким, яким ви хочете його бачити. В новому році побажаємо один одному любові та віри в себе і процвітання нашої держави. Бажаємо всім, аби новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.

“Дарунки Миколая”

   Насичений  подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити діток за їх добрі вчинки. Так і трапилося напередодні цього чудового дня  в Чернігівському колегіумі №11. Із самого ранку представники учнівського самоврядування в костюмах св. Миколая, Чарівниць  та Янголят вітали всіх  із наступаючим святом. Учні підготували для Чудотворця сюрприз у вигляді віршів та пісень. Миколай порадував дітей солодкими подарунками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелем щастя, були на обличчі у кожного!  Таким чином всі залишилися задоволеними, із гарним настроєм, обіцяли бути чемними та чекати Миколая наступного року!

   

 16 грудня у Чернігівському колегіумі №11 відбулися веселі старти серед учнів 6-Б та 6-Г класів. На змагання завітали почесні гості: директор ЧМЦФЗН «Спорт для всіх» та Відповідальний секретар Відділення НОК України у Чернігівській області Дмитро Пиріжок. Стипендіат НОК України Юлія Синявська провела Олімпійську руханку. Вчителі фізичної культури підготували цікаві естафети. Здобувачі освіти змагалися весело та завзято, за що всі учасники отримали подарунки від відділення НОК України у Чернігівській області та два футбольні м'ячі.

НІКОЛИ ЗНОВУ…

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

28 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв Голодоморів. Народ України схилив голову перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Сьогодні кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.  У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу.

Упродовж 22-26 листопада в Чернігівському колегіумі №11 було проведено історичні уроки пам’яті і свободи, години спілкування «Допоки пам'ять в серці не згасає», «Зерна Надії», «Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця», «Голодомор – біль серця всієї України», переглянуто   документальні та художні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років, факти, твори українських письменників та поетів торкнулися душі кожного учня.   

Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.

ТОЛЕРАНТНІСТЬ ВРЯТУЄ СВІТ

    Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що сприяє переходу від конфліктів до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності з метою формування в учнів загальнолюдських цінностей, поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників освітнього процесу в умовах карантину, у Чернігівському колегіуму №11 протягом тижня були проведені такі заходи:
-    Тренінг «Ми різні, але ми рівн», 4-ті класи
-    Заняття-тренінг «Що таке толерантність», 6-А класи.
-    Хвилинка позитиву «Комплімент кожному»,  всі бажаючі.
-    Проведене анкетування «Чи толерантна ти людина?», 7 класи
-    Перегляд мультфільму про добро та повагу, 1-4 класи.
-    Конкурс малюнку « Квітка толерантності»,  2-4 класи.
-    Стінівка «Дерево толерантності», 7-11 класи.
-    Бібліотечна виставка « Країна добра».
    Діти та вчителі змогли відповісти для себе на такі дилемні питання як: «Чи до всього треба ставитися толерантно?»,  «Чи можна стерпіти крик, бійку, приниження гідності людини?». Усі учасники заходів дійшли висновку, що потрібно прагнути бути толерантним,  жити й чинити так, щоб усім поряд  з тобою було приємно і радісно.  
          Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
•    бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
•    навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
•    цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
•    зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.


.

      Цьогорічна осінь вражає щедрим розмаїттям барв, поєднанням тепла і ранкової прохолоди, хочеться щодня гуляти парком та слухати шурхіт опалого листя. Безліч його - усіх відтінків жовтого, зеленого, червоного, коричневого -  вже лежить під деревами і проситься, щоб його прибрали. Тому колектив колегіуму останній тиждень перед канікулами провів під лозунгом "Чистота - запорука здоров'я". З урахуванням карантинних обмежень і наявного у колегіумі інвентаря, усі охочі учні та вчителі долучилися до екологічного десанту з прибирання території колегіуму. Працювали завзято і весело. Розуміючи небезпеку спалювання сухого листя, все було винесено за територію колегіуму і майже одразу прибрано комунальною службою. Підтримуємо чистоту нашого міста разом!

ЗАХОДИ ДО 30-РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

         Найрідніша, наймиліша кожному українцеві земля — це його Батьківщина, Україна. Україна - дивовижна країна з віковою історією та багатою культурою, що створювалася протягом тисячоліть.

 24 серпня Україна відзначила 30-річчя Незалежності. День Незалежності України – це не просто День народження держави. Це свято пам'яті про цілі покоління наших прелків, які творили фундамент нашої держави, захищали від загарбників, мріяли і боролися про незалежність… Це свято, коли варто думати про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед нащадками. Це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбуття України.

Під гаслом святкування Дня Незалежності України в Чернігівському колегіумі №11 в першій декаді вересня пройшли такі заходи: «Моя Україна – єдина та вільна», «Прапор, що пройшов через віки», «Україна у просторі і часі», «Кольори, що дають надію», «Ти у серці нашім назавжди», «Жовто-блакитний колір нашої свободи», «Прапор у моїх долонях», «Наш рідний край – історії скарбниця», «Символ незалежності і волі», «Вільна, сильна Україна» , «Покоління незалежних», «Україна – свята і єдина», «Незалежна Україна – обличчя епохи»

Вітаємо нашу державу та її громадян з великим святом. Ми вдячні тим, хто боровся та продовжує боротися за її суверенітет.

                              Бажаємо всім нам у країні вільній жити,

                              Свободою цією всім серцем дорожити.

                              Любити Україну, їй сили віддавати,

                              Щоб вона могла лиш процвітати!

Нехай любов та добробут запанують в кожному домі! Слава Україні! Героям Слава!

ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ

ВОЛОДИМИРА БЛИЗНЮКА

У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

       6 вересня у Чернігівському колегіумі №11 відбулася традиційна лінійка-реквієм, присвячена вшануванню пам’яті «Захисника України – Героя Чернігова», випускника колегіуму №11 Володимира Близнюка, який загинув за свободу і незалежність України 6 вересня 2014 року в селищі Станиця-Луганська під час виконання бойового завдання.

На заході були присутні: адміністрація; брат Володимира Близнюка – Олексій Бєлєванцев; Ігор Михайлович Бизган - голова громадського об'єднання

«Спілка ветеранів 13 батальйону», учасник бойових дій на Сході України; учні та вчителі колегіуму.

    Колегіїсти та гості вшанували пам'ять загиблого покладанням квітів до меморіальної дошки на честь героя та хвилиною мовчання.

Пам’ятати про воїнів, які віддали своє життя у війні зі збереження територіальної цілісності України, – це обов’язок кожного українця. Бо герої не вмирають доти, допоки живе пам’ять про них.

Свято Першого дзвоника

 у Чернігівському колегіумі№11

 

                                                    Вересень щедро сонцем зігрітий.

                                                   В школу повсюди сходяться діти.
                                           Квіти барвисті в них у руках,
                                              Вогники щастя ясніють в очах.
                                               В кожного радісна усмішка сяє.
                                                     Дзвоником першим їх школа вітає
                                                                                                                                                                       

     1 вересня барвами осінніх квітів, переспівами першого дзвоника, усмішками вчителів, святковою атмосферою, свіжістю оновлених класів зустрічав своїх вихованців Чернігівський колегіум №11. Традиційно День знань щороку перетворюється на велику і радісну подію, яскраве, насичене емоційністю та зворушливою атмосферою свято. До першо

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Чернігівський колегіум №11© 2024