Субота, 27.04.2024, 07:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернігівський колегіум № 11

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2020-2021 навчальний рік (3 частина)

УКЛОНІМОСЯ ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ!

     29 серпня - Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть,  виборюємо її  і зараз… Щодня у жорстокій боротьбі Україна втрачає своїх синів. Кожен із загиблих воїнів залишиться у нашій пам'яті, ніби лебідь у небесах, вдячність за їхній подвиг житиме у наших серцях. Схиляємо голову перед мужністю та патріотичним подвигом наших випускників Володимира Близнюка та Володимира Шпака -  Героїв, які віддали своє життя за Україну і наше з вами  майбутнє.

Вічна пам'ять! Слава Героям!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Дорогі українці!

Щиро вітаємо з Днем

Державного Прапора України!

Це прапор – вільної країни,
Це прапор – міста і села,
Це стяг моєї Батьківщини,
І в ньому вічності добра.
Він майорить, як синє небо,
Безхмарний – символе добра,
А жовтий – золоте колосся,
Відбиток віри та тепла.
І він, звеличиться над нами,
Показуючи вірний шлях,
Блакитним й жовтим кольорами,
На небі й на своїх полях.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ 
В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11


   Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. 25 років наша держава - Україна живе за своєю Конституцією. Ми будуємо нову, незалежну країну, кожен із нас є творцем її історії, адже Основний Закон визнає людину найвищою соціальною цінністю і гарантує естетичний, духовний розвиток кожного громадянина.
   Цього року відзначення державного свята пройшло нестандартно, багато вчителів та колегіїстів зустріли його в Карпатах, прапор колегіуму побував на найвищий вершині України – горі Говерлі. Були проведені онлайн-бесіди: «Живи за основним Законом», «Конституція України – гарант захисту прав людини», «Конституція України у часі, джерелах і постатях», «Конституція – від козаків до сьогодення», «Конституція – оберіг держави» учні переглянули  відеофільм «З історії Конституції України».
   У цей святковий день бажаємо усім міцного здоров’я, наснаги та віри у світле майбутнє України! Єдності нам усім, злагоди і миру!

Слава Україні!

   

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

      Промайнув іще один навчальний рік. Настала хвилююча мить свята Останнього дзвоника. І для учнів, і для вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього року колегіум випускає у доросле життя три 11 класи. Одинадцятикласники подякували своїм вчителям за турботу і розуміння, за ті знання, які вони отримали упродовж навчання в колегіумі та побажали своїм друзям – школярам бути гідними учнями.

      Розділити радість святкового дня до колегіуму  завітав Черненок Максим Петрович – депутат Чернігівської міської ради, випускник колегіуму, який був першим  переможцем Всеукраїнського етапу  конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт робіт Малої академії наук України, а згодом започаткував традицію врученння грошових винагород переможцям олімпіад та МАН.

      Кожен випускний клас виконав неповторний останній шкільний вальс.

     За традицією пролунав останній дзвінок. Почесне право надати Останній дзвінок отримали випускники 11 класу Богатирьова Марія, учениця11-Б класу, Барвінок Вадим, учень 11-А класу та першокласники: Бабич Дар'я, учениця 1-Б класу та Кульчицький Єгор, учень 1-А класу.

Шановні випускники!

Хай завтра ваше життя веселково квітне

І світла доволі в нім буде нехай!

Подай же їм руку, юність крилата

І з ними у завтра сміливо рушай!

Живіть же всі у щасті й мирі,

Хай здійснюються ваші заповітні мрії,

В душі вогонь хай не згасає,

І світ дорослих радо зустрічає!

 

   

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ

"КЛАС - ЛІДЕР КОЛЕГІУМУ"

У 2020-2021 Н.Р.!

   

Золотий Олімп колегіуму 2020-2021 н.р.

   

Презенції 10-х класів

   

ДЕНЬ ЄВРОПИ В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

     День Європи - це свято європейської єдності, яке щорічно відзначається у третю суботу травня в Україні, як день загальних цінностей і загальної історії всіх націй континенту.

      Головною метою заходів є формування європейської єдності та поширення інформації про Європейський союз. З цією метою в Чернігівському колегіумі № 11 було проведено ряд заходів: вікторина «Чи знаєш ти Європу?», віртуальні подорожі «Європейські міста-побратими Чернігова», «Мандруючи Європою»; флешмоб «Добрий день» мовами Європи»; бесіди «Толерантність – головна риса європейської спільноти», «Європа – наш спільний дім», «Історія Євросоюзу»; Літературний конкурс «Що для мене означає бути громадянином європейської держави?»; круглий стіл «Європейська інтеграція та Україна», тематичний квест з вивчення та поширення культур країн «Game of Minds Europe».

       Команда Євроклубу колегіуму разом з керівником Новаком О.В. взяла участь в квесті Game of minds (Europe) та зайняла І місце у вікторині «Я - європеєць» в рамках Meet-up, «Європейський тур можливостей» до Дня Європи в Україні, організованим  Чернігівським обласним молодіжним центром. Учасниками - це були команди з різних шкіл міста - були представлені питання про музику, видатні пам’ятки, традиції та культуру країн Європи, вони були подані в 8 етапах квесту, кожен з яких вирізнився своєю цікавістю. Колегіїсти проявили свої знання та інтелект, навчилися працювати в команді та кожен дізнався щось нове про культуру та традиції країн Європи.

   

 

Ювілейний 15-й Всесвітній день вишиванки відзначили

в Чернігівському колегіумі №11

 

                                                                     Вишиванка – символ України,

                                                          Кожної великої родини,
                                                     Нашої історії та мови
                                                             Залюбки вдягаєм її знову.

 

           Україна з давніх-давен славилася своїми вишиванками, без них не обходиться жодне національне свято, вони є невід'ємним елементом гардеробу кожного українця, нею оздоблюють інтер'єр, без вишитого рушника важко уявити будинок. Вишита кольоровими нитками чи бісером сорочка сьогодні - це не просто модний бренд, а традиція з віковою історією, символ національної приналежності й гордості, стан душі.
            Щороку, у третій четвер травня, українці в усіх куточках світу, від малечі до людей поважного віку, одягають вишиванки на знак єдності нашого народу й національної самобутності.

20 травня у Чернігівському колегіумі №11 відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся колегіумна родина замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
            До свята було проведено ряд заходів: челендж «Селфі у вишиванці на фоні визначних місць Чернігова», флешмоб «Код єдності», музичний флешмоб «Одягни вишиванку, країно моя!», музейні, народознавчі уроки «Душа України цвіте вишиванками», виховні заходи «Чарівна краса вишиванки», «Вишиванка - мамин оберіг», «Безцінний спадок українців»

           Одягайте і Ви українське вбрання і будьте сучасними і красивими! Адже вишиванка гріє, оберігає, надихає, наповнює світ красою, гармонією і любов’ю.  Зі святом!

 

 

 

   

Вшанування  пам'яті жертв геноциду

кримськотатарського народу

     18 травня 2021 року, Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та вшановує пам’ять понад 200 тисяч невинних жертв сталінського режиму. 

    Депортація 1944 року була цілеспрямованою акцією антигуманного комуністичного режиму СРСР з метою знищення одного з корінних народів Криму.
         У місцях спецпоселень кримських татар утримували у жорстоких умовах режиму комендантської години та використовували на важких виснажливих роботах. Попри численні втрати упродовж наступних десятиліть кримські татари продовжували політичну боротьбу за право повернення на Батьківщину. Боротьба кримськотатарського народу за право жити на історичній батьківщині продовжується й сьогодні в умовах російської окупації Криму.

     Цього дня в Чернігівському колегіумі №11 були проведені тематичні виховні заходи, на яких колегіїсти згадали трагічну долю понад 200000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму у 1944 році:

- години спілкування «Геноцид кримськотатарського народу», «Боротьба за повернення на батьківщину»;

- уроки історичної пам'яті: Історія кримськотатарського народу: населення і свобода;

- інформ-дайджест «Повертайся до рідних джерел»

- перегляд кінофільму з обговоренням «Чужа молитва» (2017р.)

   

Челендж до Дня матері «Привітаю я матусю!»

     Травень – місяць, багатий на свята, найпишніша та найпрекрасніша пора весни. У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітер приносить свято Матері.

      Чарівне слово «мама». Промовиш — і відразу світліє душа, стає тепло і затишно, ніби обняла вона тебе теплими долонями і зігріла щирим поглядом. Найрідніша у світі людина, найвідданіша, найкраща. її світла і чиста любов — безкорисна, справді сонячна. Вона, як те сонечко, всіх зігріває, для всіх світить і нічого не вимагає в обмін. 

      До дня матері прийнято дарувати квіти, цукерки, але все ж кращий з усіх подарунків – це подарунок, зроблений своїми руками від душі. Наші колегіїсти з радістю приєдналися до челенджу «Привітаю я матусю!». В цей день діти готували для своїх любих матусь сніданки, солодкі подарунки, квіти, виготовляли листівки, читали вірші, говорили безліч добрих слів вдячності та своєї любові. Це свято принесло лише приємні та незабутні враження.

   

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА НАДІЇ

 

Сплять солдати в степах
Під волошковим небом Європи,
А розквітлому щастю немає ні меж, ні кінця.
Біля Волги й Дніпра заросли чебрецями окопи,
Тільки в шрамах солдатських печаляться наші серця
                                             Д. Луценко

         Війна... Страшне слово. Скільки у ньому болю, крові, сліз, розбитих сердець, скалічених доль, смертей й ненависті. Але водночас це відвага, мужність, героїзм, подвиг і, врешті-решт, ПЕРЕМОГА! Яке щастя, що та, така вистраждана, вимолена перемога у Другій світовій була за нами, що не задарма мільйони синів України полягли у сиру землю. Вони віддали найцінніше – своє життя. Віддали його за нас, за своїх нащадків, за мирне й чисте небо над головою, за свободу, за Батьківщину!

         Все далі й далі відходять від нас події Другої світової війни. Пройшло цілих 76 років з того часу, як замовкли останні постріли гармат і прийшов мир – довгоочікуваний, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові й людських життів. Та пам’ять знову й знову повертає у ті далекі воєнні роки, нагадує про мужність і героїзм наших співвітчизників. Нажаль, з кожним роком рідіють лави ветеранів і їхні мужні очі дивляться на нас вже зі світлин, що зберігаються у кожній оселі.

         Але ми знаємо, що той народ, який не пам’ятає своєї історії, не має права на майбутнє. З історії ми черпаємо досвід, вона робить нас мудрішими й застерігає від помилок. Тому щороку у святкові травневі дні ми йдемо до обелісків, покладаємо квіти, низько схиляємо голови перед величним подвигом нашого народу у роки Другої світової війни. А ще традиційно проводимо заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення і річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

         Ось і цими сонячними днями учні Чернігівського колегіуму № 11 згадали вчителів та випускників школи, що мужньо боролись проти ворога у підпіллі та партизанських загонах, воювали на фронтах, допомагали в тилу. У Зразковому музеї «Історія школи», де зберігається велика кількість експонатів воєнних часів, пройшли тематичні екскурсії. В усіх класах пройшли тематичні бесіди, круглі столи, години спілкуваня «Не загасити пам’яті вогонь..»,
«День пам’яті та примирення», «Ці спогади із пам’яті не зтерти», «Герої живуть поки про них пам’ятають», «Минулого вогонь не згасне».

         Яскраві букети перших весняних квітів учні поклали до підніжжя пам’ятника загиблим у роки війни випускникам та вчителям, до меморіальних дошок на честь Олени Білевич, мужньої підпільниці та партизанки. Згадали ми і випускників колегіуму Володимира Близнюка і Володимира Шпака, що загинули вже у сьогоднішній війні на сході України.

         Вклонімося низько всім загиблим за нашу свободу, пам’ятаймо, якою ціною вона дісталася. І нехай на нашій землі панує мир і спокій!

   

 

 «Диво писанкове» у Чернігівському колегіумі №11

     Свято Великодня – одне з найвеличніших свят. Це дрібні вогники свічок навколо церкви, гарно прибрані кошики з паскою, крашанками та іншими стравами великоднього столу, дзвінке і величне «ХРИСТОС ВОСКРЕС!», яке своєю священною силою об’єднує усіх присутніх людей, почуття добра та бажання у цей величний день стати кращим. Усі з великим нетерпінням чекають на пасхальні свята та ретельно готуються до них.

     Учнівський та педагогічний колективи готувалися до Великодня, сповнені весняного настрою та не покладаючи рук. З 29 квітня по 04 травня було проведено онлайн-конкурс «Диво писанкове» для учнів 1-11 класів у трьох номінаціях:

  • «Великодня писанка»
  • «Великодня пасочка»
  • «Великодня композиція»

     Учасники надіслали велику кількість світлин на великодню тематику проявивши свою креативність, фантазію, художню довершеність. Оригінальніть робіт вражає!!! Кращі роботи було дуже складно вибрати, адже кожне фото неповторне по-своєму, у кожне була вкладена праця та душа автора.

За підсумками онлайн-конкурсу преможцями стали:

1-2 класи

  У номінації  «Великодня композиція»:

І місце – Кизим Діана (1-В клас), Дерев'янко Олег (2-Б клас), Ларіна Софія (2-Г клас), Кухаренко Альбіна (2-Е клас).

ІІ місце – Сердюк Євдокія (1-Г клас), Шаповалова Емілія (2-Б клас), Бистревський  Гордій (2-Г), Трейтяк Михайло (2-Г клас), Макаренко Євгенія (2-Д клас), Бистревський Захар (3-А клас)

ІІІ місце – Авдєєнко Кирил (1-Б клас), Єрмак Анастасія (1-Д), Сова Богдан (2-Б клас), Карась Софія (2-Е)

У номінації «Великодня писанка»:

І місце – Понтер Тимур (2-Е клас)

ІІ місце – Мальцева Поліна (2-Д)

У номінації «Великодня пасочка»:

І місце – Лазаренко Дмитро (1-В клас), Клименко Катерина (1-Г клас), Бура Поліна (2-Г клас), Оверченко Каріна (2-Е клас)

ІІ місце – Сухоліт В'ячеслав (1-В клас), Тищенко Мілана (2-Б клас), Прищепа Єгор (2-Б клас), Кропива Анастасія (2-Г клас), Мальцева Поліна (2-Д), Величко Анастасія (2-Е клас).

Переможці у номінації «Великодня композиція»:

І місце – Дарда Ксенія (3-А клас), Мирошник Артем (3-В клас), Мишко Максим (3-Г клас), Семеліт Нікіта (4-А клас),   Постол Поліна (4-Б клас), Єпінін Володимир (4-Г клас), Бакун Катерина (5-А клас), Гуменюк Іван (5-Г клас), Заболотний Тарас (5-Б клас), Бенько Павло (5-Г клас), Туз Ігор (5-Е клас), Чорна Анастасія (6-В клас), Крячек Кирило (6-Г клас), Буряк Дар'я (7-Г клас), Омельянюк Аліна (8-А клас), Ліскевич Альбіна (8-В клас), Тихонова Вероніка (8-В клас), Тихонова Вероніка (8-В клас), Любим Ярослав (8-Г клас), Харламова Софія (8-Г)

ІІ місце – Євсеєнко Нікіта (3-А клас), Сердюк Олександра (3-Б), Ханецька Світлана (3-В клас), Ситий Артем (3-Г клас),  Шевченко Ірина (4-А клас), Матійко Іван (4-А клас), Дем'яненко Дар'я (4-Б клас), Скоропис Вероніка (4-Б клас), Чаплієв Арсеній (4-Б клас), Чаплієв Макар (4-Б клас), Павленко Анастасія (4-Г клас), Петренко Анастасія (5-Б клас), Городнича Софія (6-А клас), Кириченко Єлизавета (6-А клас), Атаманенко Олександра (6-В клас), Осадча Софія (6-В клас),  Зикун Софія (6-Г), Розанов Богдан (6-Е клас), Цейтленок Владислав (8-В клас), Бихал Марія (8-Г клас), Платонов Вадим (8-Г клас), Тарасова Ірина (8-Г клас), Гавриленко Вадим (9-В клас), учні 10-А, Пруцакова Анастасія (10-В клас), Жмака Каміла (10-В клас),  учні 11-Б класу, Бас Кароліна (11-В клас).

     Шануймо звичаї свого народу – а значить будьмо справжніми патріотоми своєї країни! Дякуємо всім учасникам конкурсу за подароване естетичне задоволення від переглянутих світлин!

   

   27 квітня 2021 року у колегіумі відбулося онлайн-голосування за кандидатів на пост президента колегіуму. 5 кандидатів на посаду президента учнівського самоврядування зазделегідь презентували свої передвиборчі програми на сайті колегіуму: Омельянюк Аліна (8-А клас), Полтарацький Нікіта (8-В клас), Прикота Діана (9-В клас), Савченко Вікторія (9-Б клас), Хамайко Олександра (8-Б клас). 
   У голосуванні брали участь учні 5 – 11 класів та вчителі колегіуму, всього свої голоси віддали 691чоловік. Після підрахунку голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування президентом колегіуму стала Прикота Діана, учениця 9-В класу. Віце-президентом обрано Хамайко Олександру, ученицю 8-Б класу. Усі кандидати, які брали участь у виборах, увійдуть до складу учнівського самоврядування.
   Вітаємо з перемогою! Бажаємо наполегливості, натхнення та успіхів у творчому та демократичному розвитку нашого колегіуму, та очікуємо нових приємних змін у нашій школі.

ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ РАЗОМ!

   Настала довгоочікувана весна. Після довгих зимових холодів нам все більше хочеться помилуватися сонячним світлом, зеленою травичкою, першими весняними квітами. Ми все частіше прямуємо до лісу, парків та скверів нашого чудового міста. Та чи завжди ми пам’ятаємо правила безпечної поведінки? Чи замислюємося над тим, що залишене сміття чи непогашений сірник може нашкодити природі та її мешканцям?
    То ж учні Чернігівського колегіуму № 11 вирішили вкотре нагадати правила безпечної поведінки в природі, провели бесіди, круглі столи, присвячені запобіганню надзвичайних ситуацій. А випускники – учні 11-Б класу Олександра Шинкаренко та Матвій Кантур – створили соціальний відеоролик, у якому показали жахливі наслідки випадкових лісових пожеж. Перегляньте його знову, коли зберетеся відпочити на природі, та дотримуйтеся правил безпеки!

ДО 35-Ї РІЧНИЦІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

   Трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, навічно відбилася в людських долях та наших серцях. Вона стала болючою історією для всього світу. Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики в світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей, сотні тисяч втратили здоров'я, житло, рідні міста і села. Наслідки цієї катастрофи досі остаточно не ліквідовані, але висновки світовою спільнотою зроблені.Нинішнє й прийдешнє покоління назавжди залишиться у неоплатному боргу, перед людьми, які ціною власного здоров'я й навіть життя захистили нас від страшної трагедії.
   З метою вшанування пам'яті аварії на ЧАЕС, перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів у Чернігівському колегіумі №11 були проведені такі заходи: лідери учнівського самоврядування долучилися до Всеукраїнського челенджу #Чорнобилю 35#Квітка Відродження, виховні години «26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії», «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять..», «Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра...»,  «Дзвони Чорнобиля», «Чорнобиль - біль у серці», «Ми пам’ятаємо 26.04.1986», тематичні малюнки «Чорнобиль – очима дітей».
   Нехай ніколи й ніде не повториться шлях чорнобильської катастрофи, а пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Чернігівський колегіум №11© 2024