Вівторок, 19.03.2024, 10:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернігівський колегіум № 11

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2020-2021 навчальний рік

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликану поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в колегумі були проведені такі заходи:

        Відео-лекторії онлайн «Збережемо здоров’я» (11 класи)

  • 9 класи  - «Профілактика ВІЛ/СНІДу»;
  • 7-8 класи «Толерантність до хворих на ВІЛ»

Онлайн бесіди:

     -    5-6 класи «СНІД. Симптоми та шляхи передачі»

  • 10 класи «Міфи про шляхи передачі ВІЛ/СНІД»

         Також 4-Е клас долучився до флешмобу «Зупинимо СНІД» .

        Колегіїсти 9-В класу спільно з керівником гуртка «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ-СНІДУ» Величко Н.О. створили соціальний відеоролик «Знання – найкраща зброя проти СНІДу».

Вшанування  пам'яті жертв Голодомору

                                                                       «Згадайте  нас – бо ми колись жили.

   Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

                                                                   Ми в цій землі житами проросли,

                                                                      Щоб голоду не знали люди вічно.»

 

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. – страшна трагедія в історії нашої держави. Голодомор забрав мільйони людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам'ятати про них.

У Чернігівському колегіумі №11 з 23 по 27 листопада було проведено ряд заходів: бесіди «Забуттю не підлягає», «Голодомор 1932-1933. Пам'ятаємо»,  «Голодомор 1932-1933 рр.: історія свідчень»; «Пам’ятати – щоб не повторити, щоб не знати тих років жахіть»; години спілкування «Незгасаюча біль народу»,  «Що я знаю про голодомор?», «Вогонь скорботи в серці навіки», «Голодомор 1932-1933: причини, механізми, наслідки»; літературну годину в онлайн форматі, де учні читали вірші, спогади очевидців страшної трагедії. Молодші колегіїсти  переглянули відеоролики Українського інституту національної пам'яті «Історія гідності. Голодомори», «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду»; здійснили онлайн-подорож до Національного музею Голодомору-геноциду; учні  старшої школи відвідали онлайн-виставку  фотодокументів Державного архіву Чернігівської області -  «Голодомор  1932- 1933 рр. на Чернігівщині мовою документів». У бібліотеці колегіуму оформлено виставку науково-популярної, публіцистичної та художньої літератури, присвячену трагічним подіям в історії нашої держави «У пам'ять про скорботний тридцять третій». Учнями  та батьками проведено онлайн-флешмоб «Палає свіча пам'яті».

Знаючи історію та критично її осмислюючи, ми зможемо захищати права людини, запобігати будь-яким проявам дискримінації та повторенню страшних часів голодомору.

Закликаємо усіх 28 дистопада о 16:00 приєднатися до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку пам'яті усім померлим від голоду».

 

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ № 11

Я знаю теж сучасних патріотів.

Вони живі. Вони іще стоять.

І цей священний, невмирущий спротив

Для України — справжня благодать.

Я вірю, що прийде пора чарівна,

Коли країна врешті буде сильна

У власних людях на своїй землі…

Слава Україні! Героям слава!

О. Стасюк

      21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013  — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

      Упродовж тижня в  Чернігівському колегіумі № 11 відбувались заходи, присвячені революційним подіям 2004, 2013 – 2014 років. Класними керівниками проведені інформаційні експрес-хвилинки  «Герої нашого часу», «Майдан гідних», година спілкування з елементами тренінгу «Вчимося жити за законами Гідності й Свободи», години патріотизму та гідності   «Наш дух не зламати», «Слава вам, герої!», поетичний марафон до Дня Гідності і свободи. У зв'язку з карантинними обмеженнями заходи для старшої школи проходили в онлайн – форматі. Для молодших колегіїстів були проведені екскурсії «Моя і твоя свобода» до Зразкового музею «Історія школи», першокласники ознайомилися з експозицією присвячену воїнам АТО/ООС. Члени пошукового загону «Слідопити», що працює при Зразковому музеї «Історія школи» підготували літературно-музичну  відеокомпозицію «Ми нація, що гідність і свободу в своїм житті цінує над усе!»

      Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують волю і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Слава Україні! Героям слава!

Ми всі різні, але ми – рівні

    Кожна людина має право жити в мирі. А це означає, що бути толерантним значить не залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.

     У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності з метою формування в учнів загальнолюдських цінностей, поваги до інших людей, їхніх думок, підвищення настрою учасників освітнього процесу в умовах карантину у чернігівському колегіумі № 11 протягом тижня були проведені такі заходи:

  • Тренінг «Ми різні, але ми - рівні», 5-А клас
  • Заняття-тренінг «Що таке толерантність», 6 класи.
  • Хвилинка позитиву «Комплімент кожному»,  всі бажаючі.
  • Проведене анкетування «Чи толерантна ти людина?», 7 класи
  • Перегляд мультфільму про добро та повагу, 1-4 класи.
  • Стіннівка «Дерево толерантності», 7-11 класи.
  • Бібліотечна виставка « Країна добра».

     Діти та вчителі змогли відповісти для себе на такі дилемні питання як: «Чи до всього треба ставитися толерантно?»,  «Чи можна стерпіти крик, бійку, приниження гідності людини?».  Усі учасники заходів дійшли висновку, що потрібно прагнути бути толерантним,  жити й чинити так, щоб усім поряд  з тобою було приємно і радісно. 

РОЗМАЇТТЯ  КРАСИ ТА ТВОРЧОСТІ

В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

КОНКУРС «ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота і сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю, вистилаючи її м'яким килимом.

У середині осені з'являється чарівний острівець тепла й сонячної погоди, який називається бабиним літом. Його особлива прикраса – сріблясте тонке мереживо павутиння, що блищить у кожному куточку. Всюди цвітуть яскраві осінні квіти – хризантеми, жоржини, айсти, чорнобривці.

Щорічно, восени, в нашому освітньому закладі проводиться конкурс  композицій з природного матеріалу, який  в цьому році проходив в онлайн-режимі: класні керівники створювали колажі, які надсилали на розгляд журі. Для колегіїстів конкурс «Щедрість рідної землі» став вже доброю традицією, а для першокласників – це була одна із можливостей проявити свої таланти та фантазію.    Цьогорічні творчі доробки колегіїстів вирізнялись неповторністю і оригінальністю. Було показано багато цікавих композицій, що перевершували одна одну. Журі оцінювало роботи за такими критеріями: естетично-художнє оформлення колажу, відповідність тематиці та оригінальність ідеї. Місця у конкурсі розподілились таким чином:

Паралель 1 класів

І місце – 1-А клас (Кукса О.Л.)

ІІ місце – 1-Г клас ( Шевцова І.М.), 1-Б клас (Денисенко І.Л.), 1-Е клас (Щибун О.В.)

ІІІ місце – 1-В клас (Позняк А.Л.), 1-Д клас ( Лабазова Н.Г.)

Паралель 2 класів

І місце – 2-Б клас (Глузд О.О.), 2-Д клас (Зеленська Т.В.)

ІІ місце – 2-Г клас ( Стеценко І.В.), 2-Е клас ( Полуботко Л.В.)

ІІІ місце – 2-В клас (Сергієнко Л.О.)

Паралель 3 класів

І місце – 3-Б клас ( Макарова Н.О.), 3-В клас (Капелюха Г.М.)

ІІ місце – 3-Д клас (Лашук А.В.)

ІІІ місце –  3-А клас (Литвинова А.М.), 3-Г клас (Погуляйло О.М.)

Паралель 4 класів

І місце – 4-Г клас (Купець Т.Г.)

ІІ місце – 4-Е клас (Хропач М.А.)

ІІІ місце –  4-А клас ( Бурмака І.І.), 4-Б клас (Корнієвська Л.О.),

4-В клас (Степанець С.І.)

Крім того, журі відзначило кращі композиції учнів: композиція «Господарі» учня 1-А класу Данилевського Єгора, композиція  «Троє друзів», учня 1-Е класу Броденка Дмитра, композиція «Золота осінь» учениці 3-Б класу Горбатюк Дар'ї, композиція «Хатинка Баби Яги» учениці 3-В класу Харлан Дар'ї, композиція «Осінь у лісі» учня 3-Д класу Кайнаренка Олександра, композиція «Мій рідний край – моя Україна» учениці 4-Б класу Скоропис Вероніки, композиція «Мій улюбленець» учня 4-В класу Карпенко Матвія, композиція «Дім лісовичка» учня 4-Е класу Кезлі Андрія.

Конкурс «Щедрість рідної землі» пройшов цікаво, усі учасники отримали естетичне задоволення та гарні емоції.

Дякуємо всім учням, батькам, класним керівникам, які не пошкудували свого часу, доклали зусилля, проявили фантазію під час створення композицій і колажів.

Споглядайте і творіть красу, адже вона навколо нас, варто лише придивитися уважніше.

 

БЕРЕЖЕМО ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ

     День за днем, рік за роком все більше віддаляють нас від події Другої світової. Все менше залишається ветеранів, що мужньо захищали свою країну у ті буремні роки. Але з нами залишається Пам'ять, яку ми свято бережемо і передаємо наступним поколінням.

     Наш народ переміг у цій страшній війні, і днями ми відсвяткували 76-ту річницю визволення України від нацистських загарбників. Дякуємо за Перемогу ветеранам. Схиляємо голови перед загиблими…

     У Чернігівському колегіумі № 11 сьогодні ще одна пам’ятна дата: 30 жовтня 1924 року народилась наша учениця, підпільниця, партизанка, розвідниця, іменем якої названа одна з вулиць нашого міста – Олена Білевич.

     А напередодні гуртківці клубу «Пам'ять» провели зустріч з онуком Володимира Білевича, брата Олени – Сергієм Олександровичем Білевичем, підполковником  Держспецтрансслужби, начальником служби загороджень 8-го Чернігівського навчального центру. Якщо сказати зрозумілою мовою, то Сергій Білевич – сапер, навчає цій справі молодих солдат і сам бере участь у багатьох спецопераціях. Вісім ротацій у зону АТО-ООС, Словянськ, Артемівськ (нині Бахмут), Дебальцево, Сіверськ, Вугледарськ…  І скрізь страшні «сліди» війни, які доводилося знешкоджувати нашим саперам. А ще – відгуки Другої Світової… Щороку з землі дістають і знешкоджують до 150 тисяч боєприпасів далеких воєнних років.

     Сьогодні, не дивлячись на карантинні обмеження і дистанційне навчання учнів старшої школи, у колегіумі було дуже багато квітів. Протягом дня молодші школярі слухали розповіді вчителів про Олену Білевич, про учнів та вчителів нашої школи, що не повернулися з фронтів Другої світової, про Володимира Близнюка, який загинув у наш, такий, здавалося, мирний час біля Станиці Луганської. І несли квіти… Олені Білевич. Володимиру Близнюку. Усім, хто віддав життя за незалежність нашої держави…

     Вічна пам'ять героям, що, наче журавлині ключі, відлетіли у синю височінь…

     Слава героям, які сьогодні боронять рідну землю, продовжуючи  стійко боротися за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ!

Прес-центр колегіуму №11

ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК  У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ №11

Скільки в людині доброти – стільки в ній і життя.

 (Емерсон У.)

Доброю традицією нашого освітнього закладу є проведення благодійних заходів, ярмарок, акцій, та  допомога всім тим, хто цього потребує: дітям, військовим, тваринам.

Напередодні свята Покрови та Дня захисника України  була проведена традиційна акція   «Щедрий віівторок». Захід проходив за ініціативи учнівського    самоврядування колегіуму. Було організовано 5 локацій: І локація  мала назву «Лапа допомоги», учні приносили речі та корм для тварин; ІІ локація – «Добра іграшка»; ІІІ локація – «Книга добра»; ІV локація – «Пошта миру», куди колегіїсти приносили листівки, обереги, чай, каву, солодощі, антисептики військовим, які перебувають на передовій; V локація – «Коробочка хоробрості», куди учні приносили нові іграшки, розмальовки, фломастери, олівці, фарби, книжки, пазли для онкохворих діток.

 Завдяки спільним зусиллям колегіїстів і їх батьків було зібрано велику кількість речей. Зібрані речі передані Чернігівському центру соціально-психологічної  реабілітації дітей, у Чернігівську обласну дитячу лікарню, військовим 13 Батальйону в зону ООС,  волонтерській організації з центру захисту тварин.

Добрі справи робляться тихо, а ми говоримо про них, щоб надихнути інших і примножувати добро. Закликаємо всіх провести таку  акцію  у своїх освітніх закладах, адже навколо нас є багато тих, хто потребує допомоги.

 

      14 ЖОВТНЯ  ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ДІЙСНО СВЯТКОВИЙ ДЕНЬ. ЦЕ - ВЕЛИКЕ ПРАВОСЛАВНЕ СВЯТО ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, ЯКУ СВОЄЮ ПОКРОВИТЕЛЬКОЮ ВВАЖАЛИ ЗАПОРОЗЬКІ КОЗАКИ. ЦЕ - ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ДЕНЬ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ. А ЩЕ З 2014 РОКУ 14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ.

     Напередодні Дня захисника України у Зразковому музеї "Історія школи" учні 9 - Г класу (класний керівник Ананко Жанна Петрівна) зустрілися з головним капеланом Оперативного командування "Північ" отцем Антоном Панасенком.

       Розмовляли про історію українського козацтва, Українську революцію 1917 - 1921 років, сучасних захисників України, що боронять її на Сході. Капелан  отець Антон розповів учням про бойовий шлях Першої окремої танкової Сіверської бригади і приніс подарунки до музею: пускову установку від ПТУР - протитанкової керованої ракетної установки; хвостову частину 120-міліметрової освітлювальної міни та кілька гільз від снарядів БМП. Тепер ці унікальні для нас експонати будуть представлені до огляду відвідувачам музею. А ще всі бажаючі - і хлопці, і дівчата - змогли приміряти кевларову каску та бронежилет капелана.   

       Згадали про нашого випускника Володимира Близнюка, що 2014 року віддав своє життя, захищаючи Україну, та поклали квіти до меморіальної дошки на його честь.            

       Висловлюємо щиру подяку отцю Антону за зустріч та незабутні враження!

       Вітаємо всіх захисників України зі святом і бажаємо миру нашій країні!

ДЕНЬ САМОВРЯДУВАННЯ У КОЛЕГІУМІ

 

         Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.

         Напередодні професійного свята працівників освіти у Чернігівському колегіумі № 11 пройшов День самоврядування.  Наш заклад освіти є одним з найбільших у місті, у ньому навчаються 1760 учнів,тому справа ця була нелегкою і потребувала ретельної підготовки. До справи взявся колегіумний парламент  спільно з адміністрацією. Було складено розклад уроків у 1 – 7 класах, визначені учні-дублери із числа старшокласників, які мали проводити уроки в День самоврядування. Більше ста учнів 9 – 11 класів під керівництвом учителів-предметників почали підготовку до проведення уроків, шукали цікавий навчальний матеріал, готували презентації, різноманітні завдання.

         І ось, власне, День самоврядування, якого всі так чекали. В усіх куточках колегіуму лунає святкова музика. У кабінеті директора колегіуму Рубан С. В. господинею цього дня стала учениця 11 класу Богатирьова Марія (президент учнівського самоврядування). Вона відповідала на телефонні дзвінки, проводила наради з вчителями, вирішувала поточні адміністративні питання. Всіх заступників директора замінила учениця 11 класу Василенко Дарія. Вона цього дня чергувала по колегіуму, складала графіки заміни уроків під керівництвом Кравченко Л.І.

Решта учнів проводили уроки: хтось сам, а хтось разом з товаришем (для більшої впевненості). Вчителі в цей час знаходилися у класах і були готові прийти на допомогу дублерам. Усі уроки  були незвичними, цікавими, пізнавальними. Учні із задоволенням виконували завдання старших товаришів і були у захваті від незвичної атмосфери. Дублери отримали великий позитивний досвід. Пізніше вони зізналися, що ніколи не підозрювали всієї складності вчительської праці, лише опинившись на місці вчителів і витративши по декілька годин на підготовку до своїх уроків, діти змогли оцінити ті зусилля, які вчителі щодня докладають, щоб зробити кожен урок цікавим та змістовним.

Дякуємо всім, хто долучився до проведення свята і сподіваємося, що День самоврядування стане ще однією доброю традицією нашого колегіуму!

                                                                       Прикота Діана

Вітання для учителів

Вітання від колегіїстів

ЧЕРНІГІВ – МУЖНЄ МІСТО НАД ДЕСНОЮ…

(ДО ДНЯ ВИЗВОЛЕННЯ ЧЕРНІГОВА)

    21 вересня наше рідне місто святкує свій день народження. Разом з містом святкують і всі його мешканці. Лунає музика і спів, покладають квіти до пам’ятних місць на честь героїв… А ще цього дня ми згадуємо героїчну історію Чернігова і мужніх чернігівців, що стояли і стоять на захисті нашого миру та спокою.

   Цього дня у Чернігівському колегіумі №11 відбулися урочисті заходи до Дня миру та Дня міста. У Зразковому музеї «Історія школи» відбулися екскурсії для колегіїстів. Історія нашої школи нерозривно пов’язана з історією нашого міста, адже заснована вона була в 1938 році, напередодні війни з нацистською Німеччиною.

   Тоді це була школа №10, збудована на околиці Чернігова. 1 вересня 1938 року гостинно відкрилися двері новобудови, і 458 вихованців школи та 35 учителів стали її господарями. Першим директором був Флорезяк Олександр Степанович. Школа почала своє життя, свою біографію, швидко набула слави в місті, і до неї бажали вступити багато учнів, тому вона була переповнена. У 1940 році школа здійснила перший випуск 10 класу. Атестати зрілості отримали 27 випускників. Цього ж року  директором школи став Грищенко Микола Іванович. Під його керівництвом у 1941 році відбувся другий випуск.

    На світанку 22 червня 1941 року випускники та їхні вчителі прийшли на Десну зустрічати схід сонця, ще не знаючи про те, що розпочалася війна з нацистською Німеччиною. Почалась мобілізація до лав армії. На фронт вирушили добровольцями 7 учителів і 46 учнів та випускників нашої  школи. 28 із них ніколи більше не повернулися до рідного дому.

    На світанку 23 серпня 1941 року місто було піддане сильному бомбардуванню, а вже 9 вересня  перші колони ворожих військ ввійшли до Чернігова. Почався так званий німецький «новий порядок». Вулиці міста були переймено

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Чернігівський колегіум №11© 2024