Вівторок, 19.03.2024, 09:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Чернігівський колегіум № 11

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2019-2020 навчальний рік

   У колегіумі гарні учні та вдячні батьки, тому що вчителі, крім того, що дають грунтовні знання, ще й прищеплюють колегіїстам вміння бачити прекрасне в буденному.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заняття під час карантину

     У Чернігівському колегіумі №11 під час карантину заняття проводитимуться дистанційно.

     Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від учителів до учнів.

     Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання здобувачам освіти можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультацій.

     З метою навчання учителів колегіуму щодо дистанційного навчання учнів 12.03.2020р. проведено майстер-клас вчителями інформатики Козир А.І., Кухаренко А.В., Дацюк С.О. з теми «Створення онлайн-тестів на платформі Classtime.com», а також допомогли освоїти використання хмарного середовища Google Диск.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ КОБЗАРЯ

   Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

   Цього року минає 206 річниця з Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Світлий образ Великого Кобзаря − безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина думки, мужність і ніжність лірики, гострота й пристрасність слова відзначена самовідданою любов’ю до своєї Батьківщини, до свого народу.

   Кобзаря вважають українським пророком, чиє поетичне слово було актуальним у ХІХ столітті і не менш значиме сьогодні.

   Упродовж  тижня в Чернігівському колегіумі №11 були проведені тематичні  уроки, години спілкування  під гаслом «Вшануймо пам'ять Кобзаря», на яких діти декламували вірші Тараса Григоровича, розповідали про його життєвий та творчий шлях.

   Створено банери «Світова велич Кобзаря», «Ну, що б, здавалося, слова… ».

   У бібліотеці колегіуму організовано виставку книжок  «Твоя думка, твоя пісня не вмре, не загине».

   4 березня 2020 року відбулося загальношкільне свято  «Тарас Шевченко –  наш. Він для усіх століть».

   Усі учасники освітнього процесу змогли відчути величність, відданість Батьківщині та незламну волю Тараса Григоровича Шевченка!

   

   

   

   

      

   

Всеукраїнська гра «Соняшник»

     У Чернігівському колегіумі №11 03.03.2020 р. проведена Всеукраїнська гра «Соняшник».

     До участі у заході колегіїстів спонукає допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше – бажання пізнати нове, перевірити свої знання з мови, історії України, знання звичаїв і традицій нашого народу. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично й логічно мислити, працювати самостійно, продемонструвати глибоку ерудицію і кмітливість.

     Учням цікаво разом грати, думати, пізнавати, радіти і пишатися своєю рідною землею, її чарівним живим словом, працьовитими і надзвичайно творчими людьми.

     «Соняшник» вчить думати, розвиває логічне мислення, розширює світоглядний інтерес учня, дає можливість ширше пізнати українознавство, поглибити знання з мови. Кожне завдання гри, наче пелюсточка соняшника, розвиває справжнє почуття любові та поваги до нашої мови.

   

   

   

   

   

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

    Мова – людина – народ – нероздільні поняття. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, із попередніми поколіннями та їхніми духовними надбаннями.

    Рідне слово... Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками! Що може бути дорожчим для людини, як не рідне слово?

    Рідна мова – чиста, щира, найбільша духовна коштовність, у якій народ звеличує себе, дає світові найцінніші набутки свого серця й мудрості, передає з покоління в покоління досвід, культуру і життєві традиції. Рідна мова – це таїна, яка робить народ народом та увінчує найтонші порухи його душі.

    У світі існує понад шість тисяч мов. Кожна неповторна…

    Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська – державна мова. Вона піснею бринить у наших душах, барвисто квітує на рушниках та килимах, дивує вигадливістю кольорових мініатюр на писанках, але найголосніше озивається в пісні.

    Українська мова є міцним корінням нашої вічно живої культури! Це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле! Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати!

    Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків! Шануймо ж мову наших предків! Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий український материк у слов’янському морі!

    До Міжнародного дня рідної мови з метою зміцнення позицій державної мови в культурному та інформаційному просторі, що є одним із пріоритетів Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» в Чернігівському колегіумі№11 було проведено ряд заходів: свято «Плекатимеш мову – цвістимуть слова, мов білі черешні весною…», тематичні уроки та виховні заходи; створено банер «В цілім світі найсвятіша, Українцям найрідніша. Наша мова веселкова, Дивна, ніжна, калинова!».

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020»

     Другий тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» завершено!

    12 – 14 лютого 2020 року у Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся фінальний етап другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2020».

   Двадцять три найкращі педагоги області у номінаціях «Історія», «Зарубіжна література», «Початкова освіта», «Хімія», «Образотворче мистецтво» гідно пройшли всі конкурсні випробовування та продемонстрували професійну майстерність, компетентність, свої творчі здобутки.

   Учителі Чернігівського колегіуму №11 у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2020» показали високі результати своєї роботи.

   Переможцем в номінації «Зарубіжна література» стала вчитель Борова Людмила Миколаївна, лауреатом у номінації «Образотворче мистецтво» – Гладиш Валентина Дмитрівна.

   У першому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2020» лауреатами стали Кулініч Оксана Василівна (номінація «Початкова освіта») та Ананко Жанна Петрівна (номінація «Історія»).

   Конкурс «Учитель року – 2020» вкотре підтвердив, що це не тільки випробування, а й справжній вернісаж новаторських ідей і педагогічних знахідок.

   14 лютого відбулося урочисте відзначення переможців та лауреатів другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2020» в комунальному позашкільному навчальному закладі Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва.

   З вітальним словом до учасників зібрання звернулися Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, Валентин Мельничук, перший заступник голови Чернігівської обласної ради, Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Тетяна Матвеєва, голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України й вручили переможцям та лауреатам конкурсу дипломи Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, грошові премії.

   Виступи кращих художніх колективів області створили справжню атмосферу святкового настрою.

   Третій тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року − 2020» відбудеться у квітні 2020 року на базі обласних закладів післядипломної педагогічної освіти України.

   

Тренінг «Як уникнути педагогічного вигорання»

 

Радійте простим,

але важливим речам у житті

   30 січня 2020 року Дацюк Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи ЧНТУ, провела тренінг для вчителів колегіуму «Як уникнути педагогічного вигорання».

   Дацюк Т.М. дала поняття про синдром «професійного вигорання», його складові, симптоми та причини, ознайомила педагогів із даними дослідження американського Національного інституту проблем здоров’я і професійної безпеки, розповіла про «групи ризику» учителів, які найбільш схильні до вигорання, фактори, котрі впливають на цей процес.

   Кандидат педагогічних наук під час практичного заняття дала поради, котрі допоможуть уникнути педагогічного вигорання, навчила, як себе особисто захищати від цього синдрому.

   

   

   

   

   

Проведення обласного етапу

ХХ Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика

     Із метою сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу Міністерством освіти і науки України за підтримки Ліги українських меценатів вже вдвадцяте проводиться Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

     Петро Яцик, канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. уперше виступив із пропозицією проведення мовного конкурсу серед молоді, у якому за останні роки взяли участь понад 5 мільйонів школярів та студентів із багатьох країн світу.

     Обласний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбувся 14 грудня 2019 року на базі Чернігівського колегіуму №11 Чернігівської міської ради.

     Цьогоріч у ювілейному ХХ обласному етапі взяли участь 192 здобувачі освіти Чернігівської області. Це учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти, студенти фахової передвищої та вищої освіти із 16 районів області, міст Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгорода-Сіверського та 35 об’єднаних територіальних громад.

     Учасників конкурсу привітали: Ірина Василівна Лисенко – проректор із науково-педагогічної роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент; Ганна Василівна Баран – голова журі обласного етапу конкурсу, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат філологічних наук, доцент.

     Конкурс було розпочато концертною програмою. Святковий настрій для учасників та гостей заходу створили творчо обдаровані вихованці нашого колегіуму.

     Бажаємо учасникам та переможцям конкурсу й надалі зростати інтелектуально та творчо, вірити у свої сили та вдосконалювати знання з української мови.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Чернігівський колегіум №11 щиро ділиться досвідом

   13 листопада 2019 року колегіум гостинно зустрів учителів міста та області.

   Щиро поділилися досвідом учителі історії з теми: «Формування ключових та предметних компетентностей на уроках історії та в позаурочний час», фізики  –  «Розвиток креативності учнів, як спосіб формування компетентної особистості на уроках фізики шляхом використання STEAM-освіти», початкових класів – «НУШ. Нова школа – нові стандарти. Засвоєння необхідного матеріалу за допомогою діяльнісного підходу».

   Мета семінарів:

  • поглиблювати науково-теоретичні знання та педагогічну практику з даної теми;
  • сприяти формуванню фахової компетентності педагогічних працівників;
  • розвивати загальну ініціативу, творчість учителів на основі педагогіки партнерства та діяльнісно-компетентнісного підходу;
  • сприяти підвищенню ефективності освітнього процесу;
  • обмін досвідом відповідно до тем семінарів.

Проведені майстер-класи:

  • «Формування ключових та предметних компетентностей» (Рубан С.В., директор колегіуму,  викладає історію),
  • «Формування компетентної особистості на уроках фізики шляхом використання STEAM-освіти» (Коломієць В.О., заступник директора з навчально-виховної роботи),
  • «Роль медіаосвіти для формування компетентностей на уроках історії та в позаурочний час» (Сташевська В.О., учитель історії),
  • «Розвиток креативності учнів як спосіб формування компетентної особистості на уроках фізики» (Петрушинець О.В., учитель фізики).

   Провели демонстраційні уроки Ананко Ж.П., учитель історії, у 8-Б  класі – «Доба героїчних походів козацтва», Гончар О.М., учитель фізики, у 10-А класі – «Розв’язування задач з теми «Закон всесвітнього тяжіння», Рибалко Т.Л., учитель історії, у 8-А класі – годину спілкування «Стежками рідної землі».

   Учителі початкових класів Капелюха Г.М., Зеленська Т.В., Полуботко Л.В., Лашук А.В., Стеценко І.В., Литвинова А.М. представили творчу майстерню щодо роботи із засвоєння необхідного матеріалу за допомогою діяльнісного підходу (НУШ).

   

   

   

      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності

   8 листопада 2019 року Чернігівський колегіум №11 долучився до написання ХІХ Всеукраїнського диктанту національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України.

   Стало гарною традицією нашого закладу освіти брати участь у своєрідному флешмобі — акції єднання навколо рідної мови. Цьогоріч, як завжди, до написання диктанту долучилися адміністрація, учителі та учні колегіуму. Уперше виявили бажання написати диктант бібліотекарі та технічні працівники.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Чернігівський колегіум №11© 2024